Év Játékosa 2010 díjak és tripla koronák

17:51
Illés Imre

Év Baseball Játékosa Illés Imre

Illés Imre, a Szentendre Sleepwalkers elkapója nyerte el a MOBSSz Év Baseball Játékosa díjat, pályafutása során első alkalommal. A szavazás eredménye szorosan alakult, Illés Imre három első helyes és egy harmadik helyes szavazattal 13 pontot gyűjtött. Szorosan mögötte Zalabai Zsolt (Óbuda) végzett négy második és két harmadik hely 10 pontot jelentett neki, és ő volt az egyetlen játékos, aki mind a hat szavazatot leadó klub listáján szerepelt. Harmadik helyre futott be Simonyi Dénes (Szentendre), aki csak két klub szavazólapjára került fel, de mindkétszer első helyen, így 8 pontot gyűjtött.
Illés ütésben remekelt, tripla koronás teljesítménnyel zárta az alapszakaszt: .436 ütőátlaggal, 5 hazafutással, 24 beütött ponttal vezette a kategóriákat. A döntő sorozat elején visszafogott teljesítményt nyújtott, de amikor igazán számított ismét hozta jobbik formáját, az utolsó két mérkőzésen két hazautással öt pontot ütött be, nagy mértékben elősegítve ezzel csapat végső győzelmét.

Varga Áron

Év Serdülő Játékosa Varga Áron

Varga Áron, az Érd Pirates dobójátékosa nyerte a MOBSSz Év Serdülő Játékosa díjat, aki csapatával serdülő bajnoki címet és Magyar Kupa ezüstérmet szerzett. Áron mögötte 1 ponttal lemaradva a debreceni Balaskó Ákos, harmadik helyen pedig holtversenyben Nenezic Patrick (Óbuda) és Diós Sándor (Jánossomorja) végzett.

Balatoni Krisztina

Év Softball Játékosa Balatoni Krisztina

Balatoni ’Csiga’ Krisztina, a Hungarian Astros dobójátékosa idén hetedik alkalommal nyerte a MOBSSz Év Softball Játékosa díjat. A szavazatok eléggé szóródtak, Csigára viszont öt klubból négy voksolt (egy első, három harmadik hely), így két ponttal előzte meg két második és egy harmadik helyes szavazatot gyűjtő Váradi Szilviát (Astros).

Csiga dobásban tripla koronát érő teljesítményt nyújtott az alapszakaszban: 11-0 győzelmi mutató, 1.75 ERA, 0.99 WHIP és a főbb ütés kategóriákban is az élmezőnyben szerepelt. Softballban ütésben is összejött a tripla korona, az érdi játékosedző Suzanne Cole írta be magát a történelemkönyvekbe rendkívüli .750(!!!) ütőátlaggal, 7 hazafutással és 23 beütött ponttal.

Kiss-Jakab József idén zsinórban másodszor is megkapta az Év Játékvezetője címet. A hazai és nemzetközi pályákon nyújtott teljesítménye mellett a pályán kívül tevékenysége is elismerésre méltó, ő és Biriny Péter a hazai bíróképzés fő szervezői.

Illés Imre (stati), a Szentendre Sleepwalkers elkapója nyerte el a MOBSSz Év Baseball Játékosa díjat, pályafutása során első alkalommal. A szavazás eredménye szorosan alakult, Illés Imre három első helyes és egy harmadik helyes szavazattal 13 pontot gyűjtött. Szorosan mögötte Zalabai Zsolt (Óbuda) végzett négy második és két harmadik hely 10 pontot jelentett neki, és ő volt az egyetlen játékos, aki mind a hat szavazatot leadó klub listáján szerepelt. Harmadik helyre futott be Simonyi Dénes (Szentendre), aki csak két klub szavazólapjára került fel, de mindkétszer első hely, így 8 pontot gyűjtött.

Illés ütésben remekelt, tripla koronás teljesítménnyel zárta az alapszakaszt: .436 ütőátlaggal, 5 hazafutással, 22 beütött ponttal vezette a három kategóriát. A döntő sorozat elején visszafogott teljesítményt nyújtott, de amikor igazán számított ismét hozta jobbik formáját, az utolsó két mérkőzésen két hazautással öt pontot ütött be nagy mértékben elősegítve ezzel csapat végső győzelmét.

Varga Áron, az Érd Pirates dobójátékosa nyerte a MOBSSz Év Serdülő Játékosa díjat, aki csapatával serdülő bajnoki címet és Magyar Kupa ezüstérmet szerzett. Áron mögötte 1 ponttal lemaradva végzett

Balatoni ’Csiga’ Krisztina (stati), a Hungarian Astros dobójátékosa idén hetedik alkalommal nyerte a MOBSSz Év Softball Játékosa díjat. A szavazatok eléggé szóródtak, Csigára viszont öt klubból négy voksolt (egy első, három harmadik hely), így két ponttal előzte meg két második és egy harmadik helyes szavazatot gyűjtő Váradi Szilviát (Astros).

Csiga dobásba

n tripla koronát érő teljesítményt nyújtott az alapszakaszban: 11-0 győzelmi mutató, 1.75 ERA, 0.99 WHIP és a főbb ütés kategóriákban is az élmezőnyben szerepelt. Softballban ütésben is összejött a tripla korona, az érdi játékosedző Suzanne Cole be magát a történelemkönyvekbe rendkívüli .750(!!!) ütőátlaggal, 7 hazafutással és 23 beütött ponttal.